Späť

AdriaSun > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Informácie, doprava do Talianska > Doprava do Talianska

Taliansko - doprava

Doprava do Talianska

Vlastná doprava

Pri vlastnej doprave odporúčame klientom, aby si časovo rozvrhli cestu a dodržali termín nástupu a ukončenia pobytu. V deň príchodu je možné sa ubytovať od 14.00 hod., v deň odchodu je potrebné opustiť izby dopoludnia, príp. podľa pokynov delegáta.  Cesta autom vedie cez niekoľko hraničných priechodov. Nezabudnite si zelenú kartu, na viditeľnom mieste nálepku SK, európsky vodičský preukaz, technický preukaz a povinnú výbavu vozidla. Pri ceste do grécka bola dočasne zrušená vízová povinnosť pri tranzite cez Macedónsko.

Odporúčané trasy cez Rakúsko

  • Wien, St. Polten, Linz, Salzburg, Rosenheim, Kufstein, Worgl, Jenbach, Innsbruck
  • Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Lienz, Sillian

POBYTOVÁ DAŇ - DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:
Niektoré talianske mestá zavádzajú pobytovú daň, ktorá obvykle nie je zahrnutá v cene pobytu. Ak bude aplikovaná, budú ju klienti platiť pri príjazde na miesto pobytu ako povinný príplatok. V súčasnej dobe nie je známa jej presná výška.

Autobusová doprava

Autobusová dopravu do Talianska Vám môžeme zabezpečiť Lignano (povinný poplatok splatný na mieste: transfer k ubytovaniu  20,00 €/ apartmán) , Lido di Jesolo, Rimini, Silvi Marina, Peastum, Marina di Camerota. Odjazd zo SR v piatok, príjazd do Talianska v sobotu.  Odjazd z Talianska v sobotu, príjazd do SR v nedeľu.

Cena spiatočnej autobusovej dopravy sa pohybuje od 109,00 € do 173,00 € v závislosti od nástupného miesta a cieľovej destinácie. Upozornenie: pri autokarovej doprave je termín nástupu vždy deň pred uvedeným dátumom nástupu na ubytovanie a termín návratu deň po ukončení pobytu.

Doprava autobusmi je nonstop, len s nevyhnutnými hygienickými prestávkami. Autobus nemusí byť vybavený WC. Doprava je organizovaná ako nepravidelná autobusová linka, autobus môže sprevádzať i tzv. technický sprievod. Vzhľadom k tomu, že sú zaisťované odjazdy z rôznych nástupných miest po celej republike, je možné zostaviť hlavnú trasu autobusu až po prihlásení všetkých účastníkov - čo vzhľadom k tomu, že predaj prebieha do posledného dňa – môže byť iba niekoľko dní pred odjazdom. Odjazd autobusu môže byť tiež časovo posunutý, a to i v deň odjazdu.

Pri objednávaní dopravy si klienti môžu objednať i miestenku za jednotnú cenu 7,00 €/ osoba. V prípade neobjednania miestenky sú miesta v autobuse v zásade prideľované podľa toho, v akom poradí sa klienti na zájazd prihlasujú. V autobuse sa obsadzujú všetky sedadlá, tzn. i posledná rada. V autobuse je možnosť zakúpenia nápojov (napr. čaj, limonáda, káva, minerálka).