Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka Chalkidiki

Dovolenka Chalkidiki

Dovolenka Chalkidiki je obľúbeným miestom výletov nielen pre zahraničných turistov, ale aj pre samotných Grékov a vďaka svojej dobrej dostupnosti (na rozdiel od gréckych ostrovov) bolo vyhľadávaným miestom pre dovolenku ešte pred rozvojom turistického ruchu v ostatných, horšie dostupných častiach Grécka.

Dovolenka na Chalkidiki

Každopádne Chalkidiki ponúka všetko, čo od dovolenky v Grécku turisti zvyčajne očakávajú, tj. priezračné more, krásne a ľahko dostupné pláže, to všetko v spojení s historickými pamiatkami.

- Pláže - najdlhšia a najčistejšie v Grécku
- Pláže na Chalkidiki majú dohromady dĺžku 500 km, čo v Grécku nemá obdoby. Navyše 41 z nich získalo ocenenie "Modrá vlajka Európskej únie", potvrdzujúce fyzickú i biologickú čistotu mora a pláže.
- Bežné turistov poteší i niektoré úradné opatrenia, a to predovšetkým zásada, že všetky pláže mora patrí všetkým. Všetky zariadenia tak musia byť aspoň 30 metrov od vody, aby pobrežie bolo verejne prístupné. Nestane sa teda, že by ste sa na niektoré atraktívne miesta nedostali, pretože je zaberajú súkromné ​​organizácie.
- Pláže na Chalkidiki sú piesčité alebo okruhliakové, spravidla s pozvoľným vstupom do mora. Okrem dlhých pláží, nájdete na Chalkidiki i rôzne zákutia s malými plážičkami, ktoré vám poskytnú dostatok súkromia.

Najvyhľadávanejšie letoviská dovolenky na Chalkidiki

  • Sarti

Moderné letovisko s historickým jadrom, ktorého najväčšou devízou je nádherná príroda a prekrásne kúpanie na prírodných plážach so zlatistým pieskom. Sarti sa nachádza na juhovýchode tzv. Druhého prsta polostrova Chalkidiki na Sithonii.

  • Fourka

leží v juhozápadnej časti výbežku Kassandra. Toto pokojnejšie letovisko ponúka supermarkety a obchodíky s textilom, suvenírmi a tradičnými výrobkami, nechýba však tiež diskokluby, nočné bary, reštaurácie a taverny s miestnymi špecialitami, pekárne, pizzerie. Dostatočne široká piesočnatá pláž s okruhliakmi, po okrajoch zo skalnatými masívmi je prístupná po prírodnej chodníku. Letovisko a jeho pláže sa nachádza v malebnej zátoke. Pri dobrej viditeľnosti sa z pláží naskytá pohľad na pohorie Olymp.

  • Toroni

Malebné letovisko v južnej časti polostrova Sithonie (južne od Sarti) ktorého najväčšou devízou sú nádherné piesočné pláže, patriaci medzi najkrajšie v celom Grécku. Letovisko zažíva v posledných rokoch nebývalý rozkvet a v súčasnosti ponúka rad typických taverien, obchodíkov, požičovní motocyklov a automobilov .., pričom si však stále zachovalo ráz menšieho dovolenkového strediska.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií