Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Turecko > Dovolenka Alanya

Dovolenka Alanya

Alanya sa nachádza na úpätí pohoria Taurus, obostrená lesmi a lúkami, ktoré lákajú k prechádzkach a výletom. Ak plánujete výlety, je ideálna doba návštevy na jar a na jeseň. Leto je ideálny skôr k tradičnej slnečnej dovolenky.

Dovolenka v Alanyi

leží cca 130 km od letiska Antalye. Patrí k najatraktívnejším letoviskám na Tureckej riviére a zároveň k najnavštevovanejším vôbec. Mesto obýva približne 400 000 obyvateľov. Keďže je celkom pretiahnuté, dopravujú klientov z jedného konca na druhý tzv. Dolmusi.

Promenáda ponúka veľa obchodíkov s tradičnými striebornými a zlatými šperkami, trhoviskom, butiky s koženými výrobkami. Miestne zvyklostí je zjednávanie, preto sú ceny patrične nadsadené, aby bolo z čoho zjednávať. Centrum letoviska ponúka tiež delfinárium, veľký aquapark či jaskyne umiestnené v skalách nad morom.

Pláže v Alanyi

Delí sa na západnej a východnej. Delí ich od seba útes s miestnou pevnosťou. Pláže sú orientované na juh a obmýva je Stredozemné more. Známejší je iste Kleopatrina pláž, ktorá meria iba 3 km. Názov je odvodený po kráľovej Kleopatre, ktorá sa tu kúpala a údajne na pláž nechajú doviezť piesok až z Egypta. Východné pláž sa nazýva Keykubatovu a je 22 km dlhá.

Na mieste u delegátky je možnosť výletov napríklad:

Alanya city tour - výlet pre poznanie turistických lákadiel, ktoré Turecko a Alanya ponúka. Z vyhliadky plné kvetín je vidieť seldžuckej hrad, ktorý je dominantou. Ďalej návšteva outlety s kožou a zlatému jaskyne DIM-CAVE a plavba na pirátskej lodi pozdĺž pobrežia Alanya. Výlet zahŕňa aj obed.

Delfinárium - show delfínov je ako pre deti, tak aj pre dospelých. Jedná sa o unikátny show, kde budete mať možnosť sledovať krásne delfíny, ktorí vedia ohromné ​​kúsky.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria