Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Španielsko > Dovolenka Costa del Azahar

Dovolenka Costa del Azahar

Pozývame Vás na pobreží Costa del Azahar. Azahar je názov pre kvet pomarančovníka s prenikavou vôňou, ktorá je s touto oblasťou neodmysliteľne spätá. Pláže s jemným pieskom, pozvoľným vstupom do mora a nespočetné množstvo historických pamiatok každoročne zvyšujú popularitu tohto španielskeho pobrežia, ktoré sa tiahne od Tortosa až po Valencii.

Dovolenka v Costa del Azahar

Oropesa del Mar

je malebné prímorské letovisko na pobreží Costa del Azahar, ktoré patria do jednej z troch provincií - Castellón de la Plana, ktorej správnym strediskom a zároveň hlavným mestom celej autonómnej oblasti je Valencie. Oropesa leží 270 km južne pod Barcelonou a 90 km severne nad Valenciíí. Je vyhľadávaná turistami pre veľmi priaznivé klimatické podmienky - subtropické podnebie, komfortné ubytovanie a pre krásne pláže, obmývané priezračnou vodou. Iste Vás prekvapí aj rozmanitosť tunajšieho pobrežia. Na severe Oropeského mysu sa rozkladajú rozsiahle pláže s bielym pieskom, ideálne aj pre vodné športy, južnejšie sa nachádza 500 m dlhá pláž s jemným pieskom a pokojnou vodou, ktorá siaha až k prímorskej promenáde. Medzi plážou la Concha a poslednými výbežkami pohoria Sierra de Oropesa sa nachádza moderne vybavený športový prístav. Ďalej sa pobrežie náhle mení a objavuje sa krásna krajina so strmými útesmi a malými zátokami, obklopená borovicami a typickou stredomorskou vegetáciou.

Pláže i športové prístav sú už roky oceňovaná Modrou vlajkou Európskej nadácie pre ekológiu za dobrú kvalitu a čistotu vôd a výnimočnú kvalitu poskytovaných služieb. Krásne pláže, priezračné a teplé more, strmé útesy a gastronómia využívajúce darov mora, historické pamiatky, prechádzky v uličkách malebného historického stredu, vynikajúca príležitosť spoločného zdieľania osláv sviatkov, moderné poňatie turistickej infraštruktúry, športové udalosti vrátane nákupných možností, to všetko môžete vychutnať pri svojom pobytu v tomto krásnom prímorskom letovisku, ktoré je jedným z najideálnejších miest pre trávenie rodinnej dovolenky.

Šport a zábava

v mieste je možnosť zapožičania športových a rekreačných potrieb, lôpt, slnečníkov, ležadiel, vodných bicyklov, skútrov, bicyklov, auta alebo motorky, môžete prevádzkovať plážový volejbal, basketbal, futbal, tenis, minigolf, petanque, rybolov, windsurfing, výlety loďou a pod . Pestrý večerný a nočný život, diskotéky, bary, reštaurácie, obchody, trhy. Detské parky s atrakciami, detské ihriská na pláži, blízko aquapark V letnom období prebieha niekoľko osláv. 23.6. sviatky sv.Jána, 28.6. sv. Petra, magická Svätojánska noc s povestnými ohňu, ktoré sa zapaľujú priamo pri mori. 25. 7. sa slávi sviatok sv. Jakuba, patróna mesta. Celý týždeň sa konajú najrôznejšie ľudové oslavy za veľkej účasti domácich i návštevníkov a 1.-12.10. sú v Oropesa veľké miestne oslavy s bohatým programom.

Zázemie pre deti

detské parky s atrakciami, detské ihriská na pláži, aquapark v Benicasim.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií