Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka Olympská riviéra

Dovolenka Olympská riviéra

Olympská riviéra, lemujúca 23 km dlhé úpätie Olympu, je pre svoje nekonečné a rozsiahle štrkovo-piesčité pláže, obmývané priezračnými vodami Egejského mora, turistami najvyhľadávanejším miestom stredného Grécka.

Dovolenka na Olympskej riviére

Oblasť Pierias je zásobovaná absolútne čistou vodou z ľadovcov Olympu, vďaka ktorému sa tu vytvára príjemná mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia, ktoré je často využívané pre ozdravné pobyty astmatikov a alergikov. Riviéra sa nachádza priamo pod horským masívom Olympu s najväčšou horou Mikitas 2917 m. Olympská riviéra je vyhľadávaná aj pre široké možnosti spoločenského vyžitia a možnosť výhodných nákupov (zlato, kožušiny, konfekcie, suveníry).

Pláže Olympskej riviéry sú obľúbené vzhľadom k svojej rozľahlosti, pozvoľnému vstupu do vody a jemnému piesku, ktorý ich pokrýva. Pláže v oblasti Paralia sú zvlášť v dobe vrcholnej sezóny veľmi zaľudnené. Počas dovolenky na Olympskej River je treba počítať s prítomnosťou množstva ďalších turistov a to aj miestnych.

Letoviska na Olympskej riviére

  • Olympic Beach

je moderné letovisko prakticky prepojené s letoviskom Paralia Katarini (vzdialenosť do centra Paralia Katarini cca 2 km príjemnou prechádzkou po plážovej promenáde, alebo miestnym autobusom (spojenie každú hodinu)). Letovisko ponúka celý rad reštaurácií, taverien, kaviarní a obchodíkov všetkého druhu. Pre milovníkov vodných športov je pripravená široká ponuka vyžitia. Dlhá piesočná pláž, ktorá je dostatočne široká uspokojí všetky nároky na príjemné leňošenie pre všetky vekové kategórie. Modrá vlajka, ktorá bola tejto pláži udelená symbolizuje čistotu a vybavenosť pláží. Pohorie Olymp, ktoré sa týči priamo nad týmto letoviskom tvorí nádhernú prírodnú kulisu a svojou dostupnosťou láka k poznaniu malebnej prírody opradené mýtickým olympijskými božstvom v čele s bohom Diom. Proste božské miesto pod božským Olympom.

  • Paralia

je známe, rušné letovisko leží asi 100 km južne od Solúna, v kraji Pieria. Táto oblasť je zásobovaná absolútne čistou vodou z ľadovcov Olympu, vďaka ktorému sa tu vytvára príjemná miestna mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia, ktoré je často využívané pre ozdravné pobyty astmatikov a alergikov. Nájdete tu veľké množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, krčmičiek s rybími špecialitami, najznámejšie nočné kluby Olympská riviéra. Pláže sú tu piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora, vybavenej slnečníkmi a ležadlami.

  • Leptokaria

je veľmi obľúbené letovisko ležiace priamo pod Olympom. Ideálne prepojenie horstva s morom má veľmi priaznivé liečebné účinky pre osoby s problémami horných ciest dýchacích, alergiami či lupienkou. Vo dňa môžete oddychovať na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora alebo sa venovať vodným športom či plážovému volejbalu. Teplé večery lákajú k prechádzkam po osvetlených a pulzujúcich uliciach, kde obchodníci ponúkajú svoj tovar dlho do noci vo veľmi prijateľných cenách.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií