Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka ostrov Kalymnos

Dovolenka ostrov Kalymnos

Od prvého momentu Vás pripúta svojou originalitou. Príroda si tu pohrala s pobrežím, vytvorila zelené oázy v tieni skál a ľudia toto všetko doplnili o vlastné výtvory.

Dovolenka na ostrove Kalymnos

Kalymnos je napriek svojej malej rozlohe (iba 110 km2) veľmi rôznorodý. Západné pobrežie oplýva romantickými zátokami, plážami a dedinkami. Východná časť sa zdá by celkom pustá a drsná. Okrem slniečka a krásnych pláží, bohatej ponuky športu a poznávania krajiny láka Kalymnos návštevníkov taktiež na archeologické nálezy a historické pamiatky.

Pláže ostrova Kalymnos sú z veľkej časti kamienkové, na západnom pobreží výnimočne aj piesočné. Ku všetkým plážam sa dostanete či už na bicykli, motorke, autom alebo miestnym autobusom. Pre vyznávačov horolezectva sú tu pripravené špeciálne skalné trasy spojené predovšetkým s návštevami tamojších jaskýň. Iní turisti uvítajú potrebné možnosť výletu k horúcim prameňom, ktoré majú okrem dokázaných relaxačných, údajne aj liečivé účinky.

Hlavné mesto Pothia Vás láka na prechádzky po promenáde s množstvom kaviarní, taverien a múzeami. Každým rokom pribúda taverien a cafe barov, kde Vás srdečne privítajú miestni obyvatelia.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií