Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka ostrov Karpathos

Dovolenka ostrov Karpathos

Ostrov, na ktorý zatiaľ nedorazili hotelové reťazce a intenzívny cestovný ruch. Nachádza sa na polovici cesty medzi Krétou a Rhodosom.

Dovolenka na ostrove Karpathos

Ostrov, na ktorý zatiaľ nedorazili hotelové reťazce a intenzívny cestovný ruch. Nachádza sa na polovici cesty medzi Krétou a Rhodosom. Je akoby rozdelený do dvoch odlišných častí - severná a južná. Najvyššia hora súostrovia Dodekanéz je akousi pomyselnou deliacou hranicou. V určitých častiach ostrova sa krajina mení na skaly porastené suchými trávami a prechádza do častí, kde sú len bodliaky a mach.
Saria je hornatý ostrovček, kde na chvíľu zakotvia všetky lode plávajúce okolo. Je tvorený hlavne vápencovými skalami a starovekými ruinami.

Dedinky sú často ukryté tak, že z mora nie sú vôbec vidieť (kvôli nájazdom pirátov). Každý domček je veľmi pekne ozdobený (čipkami, dečky, dekorácií, farebnú fasádou, ozdobným balkónom a upraveným dvorčekom. V domoch sú typické tri schody, po ktorých sa vystupovalo na tzv. Soufas a panosoufi. Nikdy tu nechýbali fotografie prarodičov a rodičov.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií