Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka ostrov Thassos

Dovolenka ostrov Thassos

Vďaka svojej krištáľovo čistej vode, skalnatým zálivům, romantickým plážam, borovicovým, olivovým aj píniovým hájom je Thassos skutočne ideálnym miestom pre letnú dovolenku a vďaka zeleni právom nazývaný Smaragdovým ostrovom.

dovolenka na ostrove THASSOS

Thassos so svojím hornatým vnútrozemím a členitým pobrežím je jedným z najmalebnejších gréckych ostrovov. Ani milovníci pamiatok a histórie tu rozhodne neprídu skrátka. Thassos, známy ako krajina mýtických Sirén, patrí k miestam v Stredomorí, ktoré sú z archeologického hľadiska považovaná za obzvlášť zaujímavá. K jedinečnej atmosfére na Thassosu prispievajú nielen cenné pamiatky, krásna príroda, početné taverny a kaviarne, ale aj miestni ľudia, ktorí sú priateľskí, veselí, pohostinní a vždy ochotní pomôcť.

Z prístavu Keramoti trvá plavba na Thassoss cca 45 minút. Ostrov nesužujú silné vetry, keď fúka je to väčšinou príjemný vánok.

Ku skutočným lahôdkam patrí čierne olivy nakladané v morskej soli. Turisti si často odvážajú aj vynikajúce domáce med (nakladajú do neho orechy, figy a pomaranče). Do sveta sa exportujú kvalitné oleje, víno ale aj biely mramor (do arabských krajín).
N
ajväčším pokladom je pramenitá pitná voda. Má výbornú chuť.

Cestovať po ostrove (380 km2) sa dá autom, motorkou alebo ideálny pre cyklistov. Okolo ostrova sa tiahne asi 100 km dlhá pobrežná cesta a počas dovolenky na ostrove Thassos ju tak zvládnete autom bez problémov prejsť.

Astris

príjemné menšie letovisko nachádzajúce sa len 5 km od rušnejšieho Potosu plného zábavy, obchodíkov, barov a reštaurácií (prechádzkou alebo miestnou autobusovou dopravou). Astris sa pýši širokou piesočnou plážou prechádzajúca v prekrásny záliv, obmývaný priezračným morom. Astris je obklopený olivovými a citrusovými hájmi. Okrem kvalitného hotelového zázemia je klientom k dispozícii požičovňa áut a motocyklov, dva minimarkety a dve typické grécke taverny, z ktorých jedna je situovaná priamo na pláži. Milovníci kúpania môžu navštíviť jednu z najkrajších pláží ostrova - Psili Amos, ktorá je od ASTRIS vzdialená iba 800 m.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria