Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka ostrov Zakynthos

Dovolenka ostrov Zakynthos

Zakynthos je tretím najväčším z Iónskych ostrovov, pre svoju zeleň a krásnu hornatú prírodu s citrusovými a olivovými hájmi a vinicami je často nazývané aj "ostrovom vôní" alebo "kvetinou východu".

Dovolenka na ostrove zakynthos

Najznámejším a najfotogenickejším miestom ostrova je pláž Navagio, kde pred rokmi stroskotala pašerácka loď, ktorej vrak pláži dominuje. Zakynthos je jedným z najdôležitejších miest, kde sa rozmnožuje chránená korytnačka Careta obyčajná (Caretta-Caretta). Na svoje si prídu tiež milovníci histórie siahajúcej tu až do obdobia Homéra. Zakynthos má všetky predpoklady na strávenie príjemnej dovolenky - čarovná čistá krajina ostrova a jeho piesočné pláže lemované skaliskami, vyhľadávaný kľud a pohodu (ale tiež možnosti nákupov. Návštevy tradičných taverien ponúkajúcich miestne dobrôtky) a typickú grécku pohostinnosť.

Dnešné Zakynthos vás získa pulzujúcim hlavným mestom a svojimi nádhernými piesočnými plážami, čo počas dovolenky na Zakynthose určite oceníte. K populárnym letným letoviskám patrí Argassi - asi 3 km od hlavného mesta Zakynthos. Pláž je úzka a kamienková, ale tiahne sa po celom letovisku. Oblasť Vassilikos je povestná nádhernými zátokami s plážami a veľmi jemným pieskom. Južne od hlavného mesta sú letoviská Kalamaki a Laganas s dlhými plážami. Laganas je známy najmä nočným životom, mnohé bary a podniky. Kalamaki je pomerne pokojnejší. Severozápadne od hlavného mesta sa vinou letoviska Tsilivi, Tragaki, Kypseli, Alykes, Alykanas, ..

Najjužnejší bod ostrova Keri je miesto, kde kedysi vyvierali silné pramene.

Počas dovolenky na Zakynthose ostrov ľahko prejdete autom alebo na motorke, prípadne autobusovými spojmi (dobrá doprava).

Alikanas a Alikes

Pokojná letoviska vzájomne prepojená pobrežnou promenádou sa nachádza na severovýchode ostrova 18 km od hlavného mesta na úpätí pohoria Varchionas. Letoviska sa pýši krásnymi piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora. V centrách na hlavnej promenáde je rad typických príjemných taverien, reštaurácií, barov, obchodíkov aj ponuka nočnej zábavy v miestnych kluboch. K dispozícii sú tiež požičovne motoriek, automobilov a ponuka rôznych vodných športov. Na severnom okraji letoviska sa nachádza pláž Xigia s výskytom liečivých sírnych prameňov, pláže Markis Gialos a tiež pláž Agios Nikolas u malého rovnomenného prístavu. Z miesta je možné podnikať výlety na protiľahlý ostrov Kefalónia.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií