Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Grécko > Dovolenka Parga

Dovolenka Parga

Prímorské mestečko Parga sa nachádza na severozápade Grécka na pobreží Iónskeho mora. Naproti sú ostrovy Korfu, Paxos a Antipaxos. Na promenáde Vás určite zlákajú vábivé vône z okolitých restauce a taverien.

Dovolenka v letovisku Parga

Mestečko Parga patrí so svojou architektúrou medzi typicky grécke prímorské letoviská, ktoré poznáme predovšetkým z ostrovných destinácií. História tunajšej oblasti je navyše veľmi bohatá, o čom svedčia najstaršie nálezy, ktoré dokazujú, že túto oblasť poznali ľudia už v dobe kamennej. Lepšie viditeľné pamiatky sa však dochovali až neskorších období. Jednou z pamiatok, ktoré rozhodne stojí za zmienku je benátsky hrad, pôvodne z 11. storočia, ktorá sa nachádza na zalesnenom kopci nad mestom a jeho pozostatky môžeme dodnes obdivovať. Svojou polohou láka k príjemnej popoludňajšej prechádzke a ponúka turistom nádherný výhľad do širokého okolia.

Parga má niekoľko pláží (piesočnato-kamienkovej a neskutočne biele). Mestská pláž (Krioneri), maličká pláž za mestom (Piso Krioneri) a rozľahlé atraktívne pláže Valtos a Lichnos. Môžete sa na ne nechať odviezť priamo z prístavu každých 30 minút vodnými taxíkmi.

Neďaleko letoviska Parga sa nachádza veštiareň Nekromanteion, ktorá bola podľa bájí zasvätená Hádovi, vládcovia podsvetia a jeho žene Persefona. K videniu sú tu aj niektoré pôvodné múry, okná, tajuplné schody, chodby ... Zhruba 10 km od Pargy sa vlieva do mora rieka Acheron (bájna rieka Stix), ktorá je známa podľa povesti o prievozník Cháron, ktoré prevážal duše zomrelých do Hádovej ríše mŕtvych.

Po niektorom z krásnych výletov či kúpanie v mori alebo len slnenie na pláži môžete vyraziť do niektorej z miestnych reštaurácií či taverien na dobrú grécku večeru a ochutnať niektorú z miestnych špecialít.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií