Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Turecko > Dovolenka Side

Dovolenka Side

Prežitie nezabudnuteľnej dovolenky v Side, to je hlavné lákadlo turistov cestujúcich do tohto krásneho tureckého letoviska. Side turistom ponúka nielen krásne historické pamiatky, ale tiež nádherné široké pláže tvorené zlatistým pieskom.

Dovolenka v Side

Letovisko sa nachádza 65 km od letiska v Antalyi a pýši sa neuveriteľnými pamiatkami priamo v centre letoviska. Mesto má 2 000 rokov dlhú históriu. Je tu niekoľko obchodíkov s tradičnými výrobkami (kože, koberce, textil, šperky), bary, reštaurácie, promenáda, ktorá vedie od plachetnicového prístavu cez antické vykopávky do centra letoviska. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí zachované divadlo, amfiteáter pre 15 000 ľudí.

Nachádza sa neďaleko väčšieho mesta Manavgat (6 km), kde je ešte lacnejšie. Dá sa tam dôjsť alebo ísť mikrobusom.

Letecká doprava z ČR: cca 3 hodiny
Cesta z letiska: cca 60 minút.

Mladšia generácia sa do Side schádzajú aj z okolitých letovísk, vďaka vyhlásenej diskotéke pod holým nebom, zvanú Oxyd.

Pláže v Side

Pláže sú ideálne pre letné opaľovanie a odpočinok. Majú zlatistú farbu, pozvoľný vstup do mora a sú široké, čo ocenia prevažne rodiny s deťmi. Na pláži je možnosť športových aktivít ako je napríklad potápanie.

Môžete využiť ponuky fakultatívnych výletov.

Ponúkame napríklad:

Tureckú noc - výlet určený pre tých, ktorí by radi spoznali viac z tradícií tureckej kultúry. Iste Vás uchváti folklórne tance z jednotlivých regiónov a vystúpenia brušných tanečníc. Samozrejmosťou je aj ochutnávka miestnych špecialít z oblasti jedla a pitia.

Rafting - splavovanie rieky v Coprulu Caňonu, ktoré okrem iného ponúka aj nádhernú okolitú prírodu. Iste zažijete veľa zábavy a krásnych zážitkov.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria