Späť

AdriaSun > DOVOLENKA > Dovolenka Turecko

Dovolenka Turecko

Turecko, v poslednom desaťročí obľúbený cieľ turistov, je tiež nazývané krajinou tajomného orientu. Najobľúbenejšími destináciami pre dovolenku v Turecku sú letoviska Alanya, Side a Belek a Kemer, kde tiež nájdete všetky naše ubytovacie kapacity.

Dovolenka v Turecku

V Turecku sa nachádza hneď dva zo siedmich divov sveta a mnoho ďalších antických památkek, rímskych a helénskych stĺpov a byzantských kláštorov. Dovolenka v Turecku je obľúbenou voľbou nielen vďaka nádhernej prírode, ale aj pre svoju históriu a odlišný štýl života. Turecko sa dá označiť ako pomyselný historický most medzi Východom a Západom, Európou i Áziou. Obraz tureckej krajiny dotvárajú píniové háje, palmy, ružovo kvitnúce oleandre či červené kvety ibišteka, olivové sady na kopcoch, pole bavlny, tabaku a kukurica.

Turecko poznáme ako štát mnohých protikladov s vysokými štítmi hôr as nádherne tyrkysovou hladinou mora. V Turecku nájdete krásne piesočnaté a okruhliakové pláže obmývané príjemne teplým a priezračným morom. Rovnako obľúbená ako dovolenka v Turecku je tiež dovolenka v Španielsku, ktoré je zárukou kvalitne prežitej dovolenky.

Základné údaje

Je demokratickou krajinou ležiace v Malej Ázii a v juhovýchodnej Európe.

  • Hlavné mesto: Istanbul.
  • Susediace krajiny: severovýchodne susedí s Gruzínskom, na juhovýchode s Irakom a Sýriou, na východe s Arménskom a Iránom, na západe s Gréckom a Bulharskom.
  • More: na juhu Stredozemné more, na západe Egejské more, na severe Čierne more.
  • Veľkosť: cez 1600 km dlhé a 800 km široké. Tvar je obdĺžnikový.
  • Turecká mena - TL = turecká líra. 1 TL = cca 10, - Sk.

Sport

najpopulárnejším športom v Turecku je futbal a potom basketbal.

Počasie

Turecko je veľká krajina a zjednodušene sa dá rozdeliť na tri oblasti:
1) Egejská oblasť a pobrežie Stredozemného mora - v lete teplo až horúco, sucho. Zima mierna, vlhká.
2) Vnútrozemie - v lete horúco až veľa sucho. Zima chladná, dažďa a sneženia podľa vzdialenosti od mora.
3) Severné pobrežie Čierneho mora a okolia Marmanského more - v lete príjemné teploty, občas zrážky. Zima mierna, dažďa, hmly.

Kúpacia sezóna - od mája do polovice októbra.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Dovolenka Alanya

Alanya sa nachádza na úpätí pohoria Taurus, obostrená lesmi a lúkami, ktoré lákajú k prechádzkach a výletom. Ak plánujete výlety, je ideálna doba návštevy na jar a na jeseň. Leto je ideálny skôr k tr...

Dovolenka Alanya

Dovolenka Side

Prežitie nezabudnuteľnej dovolenky v Side, to je hlavné lákadlo turistov cestujúcich do tohto krásneho tureckého letoviska. Side turistom ponúka nielen krásne historické pamiatky, ale tiež nádherné š...

Dovolenka Side