Späť

AdriaSun > UBYTOVANIE > Ubytovanie Taliansko

Ubytovanie Taliansko

Taliansko - ubytovanie

Ubytovanie v Taliansku 2015

Pre našich klientov sme zaistili ubytovanie v Taliansku v rezidenciách, vilách alebo hoteloch. V prvom rade dbáme na kvalitu ubytovania a na pestrú ponuku, z ktorej si určite vyberiete. Ubytovanie v Taliansku je veľmi častá voľba klientov zaručujúca pomerne lacnu ale pritom kvalitnú dovolenku. Obľúbenosť si Taliansko získala dobrým vínom, životným štýlom a krásnou prírodou. Iste Vás tiež nadchne prívetivosť Talianov, ktorí si vážia svojich turistov a správajú sa k nim ako k svojej rodine.

Do Talianska sa môžete dopraviť vlastnou dopravou alebo si priobjednať autobusovú dopravu. Väčšina klientov volí vlastnú dopravu s prípadným tranzitným prenocovaním po ceste. Dovolenka bude tak isto dobrodružnejšie a môžete spoznať viac častí Talianska. Za návštevu stojí predovšetkým mesto Verona, ktoré sa preslávilo vďaka dráme Williama Shakespeara - Rómeo a  Júlia. Taliansko ponúka dva ostrovy v Stredozemnom mori - Sardínia a Sicília.

Radi by sme upozornili aj na rozširujúcu sa ponuku ubytovania v Španielsku.

Kalábria

Kalábria zaberá najjužnejšiu časť Apeninského polostrova. Vyznačuje sa krásnou prírodou, hornatou krajinou. Má teplé podnebie, teplota vzduchu sa v júli a auguste pohybuje medzi 30 – 40 °C. V Kalábrii sú zlaté pláže a najčistejšie more. V Kalábrii môžete navštíviť veľké mestá, vidieť nedotknutú prírodu a spoznať históriu Talianska. Ubytovanie v Taliansku - Kalábrii ponúkame v týchto letoviskách:

Letovisko Capo Vaticano

Priezračné more so zlatým pieskom. Typické pre túto oblasť sú žulové útesy, tyrkysové a čisté more. Ubytovanie v Capo Vaticano vyhľadávajú predovšetkým rodiny s deťmi a milovníci potápania. Pláže sú dobre prispôsobené turistickému ruchu. Požičovne ponúkajú vodné plavidlá, kanoe i šlapadlá. Ubytovať sa môžete v týchto zariadeniach: aparthotel Eden ***, rezidencia Heaven, apartmány la Fattoria, Villaggio Marco Polo, rezidencia Felix, hotel rezidencie Santa Maria ***, hotel Marinella ***.

Letovisko Scalea

Scalea sa nachádza v severnej Kalábrii. Je to jedna z najznámejších lokalít pre pobyt aj ubytovanie v Taliansku. Mesto sa delí do dvoch častí: nová a historická časť Scalea. V stredoveku plnila funkciu obranného mesta, preto tu môžete obdivovať historické pôvodné pamiatky. Mestečko je dobre zásobené, môžete tu zaobstarať aj atypické suveníry ako je cédrový likér. Navštíviť možno aj Národný park Parco Nazionale del Pollino, tu je možné obdivovať chránené rastliny a živočíchy. Miestna rieka Lao sa tu vlieva do mora, mieša sa sladká a slaná voda, preto Scaleu odporúčame milovníkom rybárčenia. Ubytovanie v Taliansku - Scalea ponúkame tu: Villaggio Mediterraneo, rezidencia La Playa, hotel Talao ***.

Letovisko Marina di Zambrone

Zambrone nájdete 6 km od mesta Tropea. Tropea je považovaná za perlu tejto oblasti, sú tu krásne pláže, reštaurácie, kultúra i zábava. Marina di Zambrone patrí k menším letoviskám. Turisti ju vyhľadávajú predovšetkým pre priamy a jednoduchý prístup do mora. Romantická zátoka skrytá medzi skaliskami a výhľad na sopku Stromboli urobia z Vašej dovolenky v Taliansku nezabudnuteľný zážitok. Vybrať si môžete z týchto ubytovacích kapacít: Villaggio IL Calabriano ***, Villaggio Baia di Zambrone, Hotel rezidencie Sciabache ***.

Letovisko Tropea - Parghelia

Pre turistov je Tropea najobľúbenejšou destináciou v Kalábrii. Mestu Dominuje skalnatý útes s kostolom Santa Maria del Isola. Pod útesom sa môžete okúpať na nádhernej pláži. Biele pláže sa tu tiahnu v dĺžke štyroch kilometrov. V obchodoch si môžete zakúpiť miestne domáce produkty, svetovo preslávené syry, olivový olej aj vína. Kultúrne vyžitie Vám ponúknu historické pamiatky i múzeum starých remesiel. Ubytovanie v Taliansku Tropea ponúkame v krásnych apartmánoch.

Letovisko Praia a Mare

Praia a Mare je hojne navštevovaná českými turistami. Z pobrežia môžete zahliadnuť ostrov Dino. Mesto má širokú ponuku športového vyžitia, kultúry i nočného života. Pravidelne sa tu konajú trhy, relaxovať môžete v reštauráciách, tavernách a baroch. Praia a Mare bola v minulosti rybárskou dedinou a kulinárske špeciality z čerstvých úlovkov môžete ochutnať aj dnes. Miestna pláž je dlhá 5 km a delí sa do 50 menších pláží. Miestne múzeum vlastní exponáty talianskych i zahraničných umelcov. Navštívte hotel Borgo di Fiuzzi ***.

Letovisko Isola Capo Rizzuto

Nachádza sa na Jónskom pobreží, vidieť tu môžete exotický podmorský život v prírodnej podmorskej rezervácii. Centrum letoviska ponúkne množstvo zábavy, nakupovania aj posedenie v príjemných reštauráciách nad výbornou talianskou kávou. Medzi historické pamiatky patrí kostol sv. Marka a svätyne Madonna Greca. Ak hľadáte ubytovanie v Taliansku, môžeme odporučiť Kalábriu – letovisko Isola Capo Rizzuto.

Kampánia

Túto južnú časť Talianska môžeme dohľadať už v dobách starých Rimanov. Kampánia je preslnená, bohatá na historické pamiatky, piesočné pláže aj kultúrne podujatia a bohatý nočný život. V letoviskách môžete prevádzkovať najrôznejšie vodné športy alebo odpočívať na prehriatych plážach. Na výlet sa vydajte do Neapola, hlavného mesta Kampánia, alebo do antických miest Pompeje a zasypané Herkulaneum. V Neapole je letisko.

Letovisko Marina di Ascea

Mesto leží v Národnom parku Cilento a Vallo di Diano. Má nádhernú promenádu ​​na pobreží, množstvo obchodov a ochutnať môžete rybie špeciality. Pláže sú široké aj dlhé, more priezračné. Pobrežie lemujú jaskyne, skaly, pláže a zátoky. Ubytovanie Taliansko - Kampánia je vo Villaggio Olimpia ****.

Letovisko Marina Di Casal Velino

Mestečko je ideálne pre tých, ktorí hľadajú kľud a nerušenú prírodu. Z mora môžete doplávať do veľa jaskýň. Pláže sú dlhé a so zlatým pieskom. Ponúkame ubytovanie v krásnom Villaggio Copacabana ***, hotel Leucosya ****.

Letovisko Paestum

V Paestume nájdete nielen krásne dlhé pláže s pieskom, reštaurácie a obchod, pestrý nočný život. Mestečko je vhodné hlavne pre milovníkov histórie. Sú tu zachovalé dórske chrámy a zvyšky antického mesta. Mesto je obklopené obranným murivom. Navštíviť môžete aj múzeum s gréckymi antickými artefaktmi. Ubytovať sa možno v Hoteli Meridiana ****, Hotel rezidencie Cerere ****.

Turistické ciele v Taliansku nájdete na stránke: dovolenka v Taliansku.

Ligúria

Je menej dotknutá cestovným ruchom, leží pri francúzskej hranici. Väčšie mestá tejto oblasti ponúkajú možnosť nákupov aj v luxusných obchodoch, kulinárske špeciality v reštauráciách, kultúrny život. Služby pre turistov sú tu celkovo nadštandardné. Pláže sú tu väčšinou ocenené medzinárodným titulom kvality - Modrou vlajkou.

Letovisko Bonassola

Bonassola je pobrežné mesto pri azúrovom mori, obklopujú ho zelené kopce a olivovníky. Počasie je tu mierne po celý rok. Priamo vyzýva k prechádzkam na pobreží alebo k výletom do hôr či okolitých miest. Ubytovanie v letovisku Bonassola ponúkame v Rezidencii la Francesca.

Letovisko Ceriale

V 17. storočí bolo letovisko vyplienené pirátmi. Nájdete ho vzdialené 70 km od Janova. Turistom ponúka veľké množstvo reštaurácií, obchodov i športového vyžitia. Ubytovanie Taliansko -letovisko Ceriale je možné v Rezidencii Oliveto, Villaggio il Paese di Ciribì.

Letovisko Rapallo

Krásne letovisko Rapallo sa nachádza v zálive Tigullio, v severnej časti Talianska. Leží na pobreží zvanom Liqurská riviéra. Je to významné letovisko, ktoré sa rozprestiera v kopcoch a obmýva ho Ligurské more. Rapallo sa pýši čistým morom. Uvidieť tu môžete veľa jácht a malých rybárskych lodí. Ochutnať môžete skvelá vína i pokrmy. Hotel Bristol **** ponúka luxusné ubytovanie za príjemné ceny.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Rezidencie a penzióny Taliansko

Ubytovanie v Taliansku Vám môžeme zabezpečiť v penziónoch a rezidenciách. Ponuku máme širokú a pestrú, takže si určite vyberú všetci klienti. Niekto dáva prednosť ubytovaniu vyššej úrovne, pre niekoho je rozhodujúca naopak cena.... Viac

Hotely Taliansko

Ponuka ubytovania v hoteloch je pestrá a snažíme sa ju neustále aktualizovať a dopĺňať. Ubytovanie ponúkame v hoteloch a aparthoteloch väčšinou 2 * alebo 3 *. Ak máte záujem o ubytovanie v hoteli, ktorý nemáme momentálne v ponuk... Viac

Ubytovanie Capo Vaticano

Vo vnútri nádhernej oblasti Capo Vaticano, ktorá je právom považovaná za najkrajšiu z celej Kalábrie, sa nachádzajú nami ponúkané ubytovacie kapacity. Capo Vaticano ponúka svojim návštevníkom jedine...

Ubytovanie Capo Vaticano

Ubytovanie Palmová riviéra

Palmy, ktoré sú neoddeliteľne spojené s prímorskými letoviskami nielen v Európe, dali názov obľúbenej oblasti stredného Talianska "Palmovej riviére", a to práve vďaka výskytu tisícok paliem. Medzi ...

Ubytovanie Palmová riviéra

Ubytovanie Rosolina Mare

V letovisku Rosolina Mare Vám radi zaistíme ubytovanie v rezidenciách alebo v hoteloch vysokej kvality za prijateľné ceny. Každý môže zvoliť ubytovanie podľa svojich predstáv. Letovisko Rosolina Ma...

Ubytovanie Rosolina Mare

Ubytovanie Marina di Zambrone

Ubytovanie v Taliansku Vám môžeme ponúknuť v letovisku Marina di Zambrone. Jedná sa o menšie turistické letovisko, ktoré sa nachádza cca 6 km severne od mesta Tropea. Ideálna je dovolenka v Marina...

Ubytovanie Marina di Zambrone

Ubytovanie Scalea

V letovisku Scalea pre Vás ponúkame ubytovanie v rezidenciách a hoteloch. Ubytovanie je na vysokej úrovni, ale ceny sú primerané. Rezidencie Scalea ponúkajú väčší pokoj, súkromie a hotely Scalea zas ...

Ubytovanie Scalea

Ubytovanie Praia a Mare

Zaistili sme pre Vás ubytovanie v letovisku Praia a Mare v rezidenciách alebo v hoteloch. Ponuku sa pre Vás neustále snažíme aktualizovať. Letovisko Praia a Mare je vzdialené cca 1600km od Bratisl...

Ubytovanie Praia a Mare

Ubytovanie Marina di Casal Velino

Marina di Casal Velino je príjemné letovisko s krásnou prírodou a nachádza sa v srdci národného parku Cilento. Vzdialenosť z Bratislavy je cca 1600 km. Letovisko sa nachádza na pobreží Tyrhénskeho ...

Ubytovanie Marina di Casal Velino

Ubytovanie Marina di Ascea

Radi Vám zabezpečíme ubytovanie v Taliansku v letovisku Marina di Ascea v rezidenciách prípadne v hoteloch. Ponuku sa snažíme neustále aktualizovať. Historické mestečko má krásnu promenádu s mnohými...

Ubytovanie Marina di Ascea

Ubytovanie Paestum

Zaistíme Vám ubytovanie ako v rezidenciách (Cerullo`s, El Pueblo), tak aj v pekných hoteloch (Casale 900 ***). Ponuku pre Vás neustále aktualizujeme a dopĺňame o nové pobytové miesta. Letovisko Pa...

Ubytovanie Paestum

Ubytovanie Bonassola

Radi Vám zabezpečíme ubytovanie v Taliansku v letovisku Bonassola v rozprávkových rezidenciách. Ponuku sa snažíme neustále aktualizovať a dopĺňať o nové pobytové miesta za ponúknuť vám čo najširší vý...

Ubytovanie Bonassola

Ubytovanie Ceriale

Ubytování v Ceriale Vám můžeme v nabídnout v residenci IL Paese di Ciribi, která je hned vedle aquaparku Le Caravelle. Letovisko Ceriale se nachází v Ligurii v provincii Savona cca 70 km jihozápadně...

Ubytovanie Ceriale

Ubytovanie Rapallo

Letní dovolenou v Itálii můžete strávit například v Ligurii v letovisku Rapallo, které Vás jistě nadchne. Ubytování zde nabízíme např. v hotelu Bristol****. Letovisko Rapallo je rušnější a klienti z...

Ubytovanie Rapallo