Späť

AdriaSun > Lyžovanie v Rakúsku

Lyžovanie v Rakúsku

Medzi 1 003 2 100 metrov nadmorskej výšky sa rozkladá panoráma hôr, ktorá je len ťažko porovnateľná s inou. Biele horské svahy a nádherné zjazdy s hlbokým snehom tu robia zo zimnej dovolenky nezabudnutelný zážitok lyžovačky v Rakúsku.

ponuka lyžovania v Rakúsku 2014/2015:

- lyžiarské kurzy v Rakúsku - pre školy,
- lyžovanie v Rakúsku v strediskách Zell am See, Thomatal, Sölden, Bad Kleinkircheim, Kreischberg
- predĺžený lyžiarský víkend,
- jarné prázdniny 2015,
- prvomájové lyžovanie.

Lukashansl***, Zell am See
Gasthof - Penzión Grübl, Thomatal
Apartmány RAUDASCHL, Sölden/Längenfeld
Hotel RITA ****, Sölden/Längenfeld
Hotel KOLMHOF ****, Bad Kleinkircheim
Hotel RELAX RESORT ****, Kreischberg/St. Georgen ob Murau

Lyžovanie Rakúsko, Alpy

Informácie k lyžiarskym zájazdom

Vzdialenosť: z Bratislavy  cca 4 - 5 hodín. Čas jazdy autobusom vrátane bezp. prestávok a časov nástupu: z Bratislavy cca 6 hodín. Doprava je realizovaná len pre skupinové zájazdy zahraničným zájazdovým autobusom s WC a dostatočným priestorom pre prepravu batožiny a lyžiarskeho vybavenia.

Informácie na ubytovanie, stravovanie v mieste pobytu

- Ubytovanie sa uskutoční ihneď po príchode do lyžiarskeho strediska, spravidla v popoludňajších hodinách.  Po príchod do lyžiarskeho strediska v ranných hodinách (cca 7.30 h) účastníci si môžu vyložiť svoje batožiny v mieste ubytovania do vopred určenej miestnosti (izby sú v tom čase obsadené inými hosťami), kde sa môžu prípadne aj
- Stravovanie sa spravidla začína v deň príchodu večerou a končí v deň odchodu raňajkami, ak program zájazdu neustanovuje inak.
- Lanovky a vleky sú v prevádzke od 9.00 do 16.30 h , v sobotu do 17.30 h. V priebehu lyžovania je možné v popoludňajších hodinách a po dohode využiť bufet – t. j. teplé i chladené nápoje, resp. varené párky...
- V deň odchodu si účastníci zbalia svoje batožiny, ktoré si budú môcť uložiť v mieste ubytovania do určenej miestnosti a odovzdajú izby pred odchodom na lyžovanie. Po lyžovaní si účastníci vyzdvihnú batožinu, pričom môžu využiť sprchy na ubytovacom zariadení. Hneď potom nasleduje odchod domov.

Lyžovanie a skipasy

Prvý deň príchodu do lyžiarskeho areálu odovzdá zástupca CK účastníkom skipasy a mapy areálu s vyznačenými zjazdovými traťami. Pred prevzatím skipasu zaplatí účastník zálohu 3 EUR ako istinu proti strate skipasu. Obvykle túto istinu vyberá zástupcu CK. Posledný deň po ukončení lyžovania si každý účastník vyzdvihne túto istinu oproti vrátenému skipasu v predajnom mieste prevádzkovateľov lanoviek a vlekov.

Štandard ubytovania

- Ubytovanie je zabezpečené v dvojposteľových izbách s vlastným príslušenstvom na izbách. Na požiadanie je možné v prípade dostupnosti zabezpečiť trojlôžkovú, štvorlôžkovú alebo jednolôžkovú izbu. V hoteloch je možné využiť na posedenie a zábavu (okrem reštaurácie) aj spoločenské priestory  a k relaxácii saunu, prípadne bazén s odpočívadlom. Používanie sauny je pre účastníkov zájazdu každodenne bezplatné!
- Stravovanie je poskytované formou polpenzie (raňajky a večere). Raňajky sú pripravené formou bufetu (vrátane nápojov). Večere sú podávané v troch chodov, hlavné jedlo podľa dennej ponuky, z nápojov je zadarmo dostať vodu - samoobslužným spôsobom, ostatné nápoje - za príplatok.
- Raňajky sú podávané od 7.30 h, večera od 18.00 h. podľa pokynov prevádzkovateľa, resp. zástupcu CK.
- Večere sa servírujú v hoteli ako pre osoby v ňom ubytované.
- Na stravovanie cez deň sa dá využiť množstvo možností posedenia v lyžiarskom areáli (eventuelne konzumovať aj vlastné jedlo a nápoje), alebo sa ponúka možnosť zakúpiť si jedlo v niektorom z mnohých reštauračných zariadení v areáli, aj priamo pri zjazdových tratiach.

Voľný čas a zábava

- Relaxácia v saune, popr. whirlpoolu, návšteva Centra voľného času v Zell am See s bazénom, saunou, ľadovou plochou a bowlingom. Ďalej môžete navštíviť verejný bazén v Hinterglemmu so saunou, soláriom a masážami.
- Korčulovanie a tenis ponúka mestečko Hinterglemm, v Saalbach potom môžete vyskúšať paragliding, "eisstockschiessen" (miestna obdoba metánu), jazdu na saniach ťahaných koňmi, terény pre Carvery, zjazdovky s bubnami, pretekárske trate, sánkovanie, nočné lyžovanie alebo kasíno, alebo sa vydať na zimné pešie túry.
- Top miestom apres skia, nočného stretávania VIP hostí je Turm Bar, ktorý sa nachádza v 700 rokov starej strážnej veži. V Hinterglemmu je zase "povinná" návšteva podniku Goast-stall.
- Centrum Saalbach ponúka peknú večernú atmosféru. Navštíviť môžete 40 lyžiarskych chát, 9 diskoték a 30 barov a lokálov. V noci hrá vo väčšine barov živá hudba.

Tipy pre rodiny

Lyžiarske školičky - deti od 4 rokov môžu dochádzať do jednej z lyžiarskych škôl. Ponuka je bohatá: detský areál s čarovným kobercom, lyžiarskym kolotočom, detskými pretekmi, detskými vlekmi a animačnym programom. Okrem toho tu nájdete aj sánkarske dráhy, ktoré sa tiež postarajú o zábavu.Rezervácie: e-mailom: [email protected] alebo telefonicky: 0908 082 7030908 082 703